Aktualności
I PRZEDSZKOLNY PIKNIK RODZINNY w Przedszkolu w Lanckoronie

29 maja 2022 r. społeczność Przedszkola Samorządowego brała udział w  I Przedszkolnym Pikniku Rodzinnym, który był uczczeniem Dnia Mamy, Dnia Dziecka i nadchodzącego Dnia Taty. Impreza rozpoczęła się tradycyjnie od występów przedszkolaków: był „Krakowiak”, tańce- wigibańce, wiersze i piosenki, nie zabrakło również pięknych życzeń dla rodziców.

 

 

Po części artystycznej Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata wraz z Dyrektor Przedszkola Eweliną Leszczyńską- Wilk wręczyli nagrody laureatom gminnego konkursu plastycznego „Lanckorona oczami dziecka”. Wójt objął patronatem honorowym ten konkurs oraz ufundował nagrody dla dzieci biorących w nim udział. Adresatami konkursu były dzieci uczęszczające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Gminy Lanckorona. Konkurs miał na celu budowanie poczucia przynależności do społeczności lokalnej – miejscowości i gminy oraz poznanie elementów charakterystycznych dla Lanckorony: herbu, tradycyjnej zabudowy, elementów krajobrazu. Prace plastyczne zaprezentowane przez dzieci wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi i przyczyniły się do rozwijania wyobraźni, kreatywności i poczucia estetyki u najmłodszych. Poniżej przedstawiamy listę laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 

6-latki:

1 miejsce – Oddział przedszkolny Jastrzębia

2 miejsce – Przedszkole Lanckorona

3 miejsce – Oddział przedszkolny Skawinki

 

5-latki:

1 miejsce – Przedszkole Lanckorona

2 miejsce – Przedszkole Izdebnik

 

4-latki:

1 miejsce – Przedszkole Lanckorona

2 miejsce – Przedszkole Izdebnik

3 miejsce – Oddział przedszkolny 4-5-latki Skawinki

 

3-latki:

1 miejsce – Oddział przedszkolny 3-4-latki Jastrzębia

2 miejsce – Przedszkole Lanckorona

3 miejsce – Przedszkole Izdebnik

 

I Piknik Rodzinny był okazją do integracji rodzinnej, wspólnej zabawy nie jednak również poważniejszych tematów, w związku z trwającym Małopolskim Zielonym Tygodniem uczestnicy pikniku mogli pozmawiać z ekodoradcą, dowiedzieć się na czym polega Program dotacji do wymiany pieców „Czyste Powietrze” oraz uzyskać informację i pomoc w wypełnieniu deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.