Aktualności
I Lanckoroński Jarmark Bożonarodzeniowy we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa

Przez dwa grudniowe weekendy 11-12 i 18-19 na lanckorońskim rynku odbywał się I Lanckoroński Jarmark Bożonarodzeniowy. Jarmark odbył się dzięki współpracy Wójta Tadeusza Łopaty z oddziałem terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie reprezentowanym przez Panią Dyrektor OT Janinę Burzyńską oraz jej zastępczynię Panią Iwonę Ciećko.

 

W trakcie jarmarku na lanckorońskim rynku rzemieślnicy, lokalni artyści, Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia działające na terenie gminy Lanckorona oferowały oryginalne ozdoby świąteczne, prezenty, domowe ciasta, przetwory i inne przysmaki. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że prawie wszystkie stowarzyszenie działające na terenie gminy wzięły udział w jarmarku: Stowarzyszenie Lanckoronianki, KGW w Izdebniku, KGW w Jastrzębi, Stowarzyszenie 3 Wionki w Jastrzębi, Stowarzyszenie Siedlisko Skawinki.  W ramach współpracy z OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lanckoronie pojawili się wystawcy z polskimi produktami: m.in. miodami i wędlinami, a nasz lanckoroński jarmark był częścią Bożonarodzeniowych Jarmarków „Polska Smakuje”, które odbywały się całej Polsce m.in. w Koszalinie czy Lidzbarku Warmińskim.

 

 

Gminny Ośrodek Kultury zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci „Tradycyjna Wigilia”, którego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się w niedzielę 19 grudnia 2021 r. w jednej z sal lanckorońskiego muzeum. Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Wójta Tadeusza Łopaty, a sponsorem nagród był krakowski oddział Krajowego Ośrodka Wsparcie Rolnictwa, którego Dyrektor Pani Janina Burzyńska wraz z Wójtem Tadeuszem Łopatą i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie Panią Małgorzatą Dziadkowiec wręczali nagrody zwycięzcom, wyróżnionym oraz wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie. Wśród nagród znalazły się mi.in. gadżety elektroniczne i gry planszowe.

 

 

W niedzielę 19 grudnia odbył się też konkurs dla wystawców na najładniejsze stoisko I Lanckorońskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego – nagrodę ufundowaną przez krakowski oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Jastrzębi z rąk Pani Dyrektor Janiny Burzyńskiej. Każdy z wystawców z terenu naszej gminy i z wystawców zaangażowanych przez KOWR otrzymał podziękowanie za udział w jarmarku oraz zestaw upominków.