Aktualności
FINAŁY POWIATOWE BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH – SUKCESY UCZNIÓW ZE SKAWINEK

26 kwietnia 2018 roku na stadionie „Skawy” w Wadowicach odbyły się finały powiatowe w drużynowych biegach przełajowych, w których uczestniczyli mistrzowie z poszczególnych gmin.

 

O godz. 9:00 startowała „Licealiada” czyli uczniowie szkół średnich, o godz. 10:30 „Igrzyska Młodzieży Szkolnej” czyli klasy gimnazjalne + klasa VII, a o godz. 12:00 „Igrzyska Dzieci” czyli uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy IV (rocznik 2007-2008) i klasy V-VI (rocznik 2005-2006).

 

W zawodach startowały reprezentacje szkolne, 4 osobowe, oddzielnie chłopcy i dziewczęta. W „Igrzyskach Dzieci” dziewczęta z obu grup miały do pokonania odcinek 800 m, a chłopcy z obu grup musieli przebiec 1000m. W „Igrzyskach Młodzieży Szkolnej” dziewczęta miały do przebycia 1000m, a chłopcy 1500m. Dystanse były dostosowane do warunków terenowych, ukształtowania terenu oraz innych czynników.

 

Uczniowie  ze Szkoły Podstawowej w Skawinkach zajęli medalowe miejsca w „Igrzyskach Dzieci” i „Igrzyskach Młodzieży Szkolnej”:

 

I miejsce w „Igrzyskach Dzieci” w kategorii uczniowie klas IV – chłopcy zajęła drużyna chłopców w składzie: Krzysztof Twardosz, Piotr Twardosz, Klaudiusz Jurek, Seweryn Chorąży – chłopcy wywalczyli awans do etapu wojewódzkiego.

 

II miejsce w „Igrzyskach Dzieci” w kategorii uczniowie klas IV – dziewczęta zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Gibas, Wiktoria Lenik, Natalia Kucharska, Klaudia Kłącz. Awans do etapu wojewódzkiego wywalczyła Karolina Gibas, która indywidualnie zajęła I miejsce w powiecie wadowickim.

 

III miejsce w „Igrzyskach Młodzieży Szkolnej” – uczennice gimnazjum i VII klasy zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Maria Twardosz, Aneta Trąbka, Emilia Miś, Paulina Chorąży.

 

Gratulujemy!

 

Zawody wojewódzkie odbędą się 16 maja 2018 roku w Nowym Targu.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.