Aktualności
finał Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej „LEONARDO 2019”

Natalia Kasiarz ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego
w Lanckoronie wśród finalistów
Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej „LEONARDO 2019”

 

10 maja 2019r. w Rabcicach na Słowacji miał miejsce finał Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej „LEONARDO 2019” , który organizowany jest corocznie przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich. Naszą gminę reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej w Lanckoronie,  Magdalena Maj i Natalia Kasiarz. W konkursie wzięło udział 68 uczniów z polskich i słowackich gmin. Nagrodą dla 20 najlepszych uczestników jest trzydniowa wycieczka po Słowacji, która odbędzie się 24 – 26 maja br. W tej zwycięskiej grupie znalazła się Natalia Kasiarz i będzie miała okazję zwiedzić  Namestovo , Zubrohlave, zamek Oravski Hrad i  Oravski Podzamok.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu „LEONARDO 2019” otrzymali nagrody książkowe, które pozwolą uczniom na pogłębienie wiedzy o regionie.

 

Wśród obecnych na uroczystości wójtów i burmistrzów gmin należących do Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich  był również  Wójt Gminy Lanckorona, Pan  Tadeusz Łopata. Pogratulował Natalce Kasiarz sukcesu i wyraził radość, iż gmina Lanckorona znalazła się wśród zwycięzców konkursu.