Aktualności
Duży sukces uczennic z Lanckorony.

Lanckorona, Izdebnik i Skawinki to trzy szkoły, które reprezentowały Gminę Lanckorona w czwartym etapie XII Edycji Turnieju ,,I Ty Możesz Zostać Ratownikiem 2017’’

 

W czwartym etapie turnieju, który odbył się w Zespole Szkół w Kalwarii Zebrzydowskiej bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z Gminy Lanckorona.

Drużyna ZS nr.1 w Lanckoronie pod opieką mgr Lidii Gracy w składzie Klaudia Burdek, Julia Godula, Julia Klimowska, Sabina Malina, zajęła prestiżowe 1 miejsce i bezpośrednio awansowała do zawodów finałowych w Zagórniku. Pozostałe drużyny reprezentujące gminę uplasowały się kolejno na 5 miejscu ZS nr 1  w Izdebniku – 12 miejsce przypadło natomiast uczniom ze Skawinek.

Organizatorem Zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach przy współudziale Ratowników Medycznych ZZOZ Wadowice a także Państwowej Straży Pożarnej.  W zawodach pomagali również Harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej, którzy wcielili się w role pozorujących obrażenia, którym zawodnicy udzielali pierwszej pomocy.

 

Podczas zakończenia turnieju obecny był Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, który wraz z Dyrektorem Szkoły mgr inż. Bożeną Kołodziej wręczyli nagrody rzeczowe ufundowane przez samorządy poszczególnych gmin zwycięskim drużynom biorący udział w zawodach.  Podczas zakończenia zawodów obecny był również Zastępcą Komendanta KP w Kalwarii Zebrzydowskiej Fryderyk Mamcarczyk.

 

Gratulując wszystkim Wójt Gminy Lanckorona podkreślił olbrzymie umiejętności młodych ludzi, którzy podjęli trud zdobycia wiedzy w dziedzinie Ratownictwa Medycznego.

,,Tego wam nikt nie odbierze dzięki tej wiedzy będziecie mogli uratować ludzkie życie. Jestem niesamowicie dumny, że w swojej gminie mam najlepszą drużynę kolejnego etapu praktycznej wiedzy o ratownictwie medycznym”.