Aktualności
Ferie na terenie Gminy Lanckorona.

Szkoły proponują aktywną formę wypoczynku

Ferie w Małopolsce są na półmetku –uczniowie z terenu Gminy Lanckorona chętnie korzystają w wielu form spędzania wolnego czasu, który organizują szkoły a także Gminny Ośrodek Kultury.

Władze Gminy Lanckorona przy współudziale dyrekcji szkół zadbały o ciekawe i bezpieczne formy rekreacji i wypoczynku dzieci i młodzieży.

Na terenie wszystkich placówek szkolnych w Gminie Lanckorona prowadzone są przez nauczycieli zajęcia sportowe tj. piłki siatkowej, koszykówki, piłki nożnej oraz tenisa stołowego organizowane są  również  gry i zabawy a także pokazy strojów karnawałowych.

Dzieci i młodzież mają również możliwość korzystania z aktywnych form wypoczynku takich, jak wyjazdy na basen lub lodowisko.

Wiele atrakcji podczas ferii zimowych proponuje również Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie

Codziennie na terenie Izdebnika, Jastrzębi i Skawinek prowadzone są warsztaty dla młodzieży.

Dzieci uczestniczą w edukacyjnej formie odpoczynku, organizowane są spotkania z książką, zabawy taneczno ruchowe, zajęcia teatralne i malarskie a także nauka szydełkowania oraz spotkania z ciekawymi osobami  organizowane  przez Bibliotekę Gminną.  Zajęcia prowadzone są pod okiem instruktorów oraz nauczycieli.  Więcej informacji dostępna jest pod linkiem http://gok.lanckorona.pl/news,187,ferie_2017__.html