Aktualności
„Co kobitom w duszy gra”. Integracyjne spotkanie kobiet w Jastrzębi

W sobotę 4 marca odbyło się drugie integracyjne spotkanie kobiet gminy Lanckorona, zorganizowane przez Stowarzyszenie „3 Wionki” z Jastrzębi. Spotkanie odbyło się pod hasłem, „co kobitom w duszy gra”, czyli muzycznie, poetycko, radośnie, wesoło, modnie, a także upominkowo. Na spotkanie przybyły Panie z gminnych stowarzyszeń, a także mieszkanki Jastrzębi oraz mieszkańcy okolicznych sołectw.
Patronem spotkania był Wójt Gminy Lanckorona Pan Tadeusz Łopata, który uhonorował Panie kwiatami, a także w krótkich słowach pogratulował zorganizowanej imprezy oraz zaznaczył wkład organizatorów i stowarzyszeń w życie kulturalne na terenie Gminy Lanckorona.
W przygotowaniach tegorocznego wieczorku muzyczno-poetyckiego pomagali organizatorom również: Dyrektor, SP w Jastrzębi, Pani Małgorzata Chyczyńska; Pani Barbara Płaskonka-Undas wraz z grupą taneczną: Amelia Bargieł, Beata Brózda, Jola Marszałek, Julia Dziadkowiec i Weronika Dziadkowiec; Dorota Lenik; Pani Anna Oremus i Pan Mirosław Świetlik oraz Anetka Gomóła i Zosia Dziadkowiec.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia Stowarzyszenie ,,3 Wionki’’ składa duże podziękowania.
Miejscem spotkania był Domu Kultury w Jastrzębi, który na tę okazję zmienił się w modowy butik – manekiny w przeróżnych strojach, wystawa chust, szali, kapeluszy i torebek oraz zdobiąca, stoły biżuteria. Pomysłodawcą wystroju była Pani Zofia Bernecka.
Licznie przybyłe Panie zostały ugoszczone domowym ciastem, kawą i innymi smakołykami przygotowanymi przez Stowarzyszenie „3 Wionki” – wielką niespodzianką były przepyszne wypieki dostarczone nam przez mieszkanki „Sadku”, które wsparły nas organizacyjnie podczas uroczystości. W czasie spotkania można było obejrzeć taneczne występy naszej młodzieży; posłuchać poezji, również tej tworzonej przez mieszkankę Jastrzębi, Dorotę Lenik; spojrzeć z przymrużeniem oka na relacje damsko-męskie przez pryzmat nieco przerysowanych anegdot i żartów oraz wysłuchać przepięknego recitalu w wykonaniu Pani Anny Oremus i Pana Mirosława Świetlika.
Organizatorzy spotkania za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Gminy Lanckorona serdecznie dziękują wszystkim gościom oraz uczestnikom wydarzenia. A co jeszcze w duszy gra jastrzębskim kobietom? Przekonacie się Państwo za rok.