Aktualności
Bezpieczny przedszkolak

11 października 2017 r. w przedszkolu w Skawinkach odbyło się spotkanie maluchów z Dzielnicowym sierż. szt. Krzysztofem Żmuda. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej przypomniał maluszkom i starszakom podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, uświadamiał jak ważne jest podróżowanie dziecka w foteliku samochodowym oraz noszenie przy odzieży elementów odblaskowych.

 

Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzielnicowy Krzysztof Żmuda zaprezentował również elementy umundurowania wykorzystywane w służbie policyjnej oraz akcesoria jakimi posługuje się w swojej pracy policjant takie jak kajdanki, kamizelka kuloodporna, radiostacja. Jednak najbardziej dzieci ucieszyły się z prezentacji radiowozu, do którego mogły wsiąść i włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe.

 

Na zakończenie Dzielnicowy przypomniał dzieciom jakie są numery alarmowe i kiedy z nich korzystać.  W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy najmłodsi wręczyli Panu policjantowi pamiątkowe laurki.