Aktualności
akcja wójta „świeć przykładem”

Wójt Tadeusz Łopata obdarował odblaskami w ramach akcji „Święć przykładem” uczniów klas II, III i IV ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy.

 

Wójt osobiście odwiedził najpierw Szkołę Podstawową w Skawinkach, gdzie w towarzystwie Pani Dyrektor Anny Gibas rozdawał w czasie zajęć dzieciom odblaski przypominając o tym jak ważne jest bezpieczeństwo i dobra widoczność na drodze.

 

Fotorelacja ze Szkoły Podstawowej w Skawinkach:

 

 

Następnie Wójt odwiedził Szkołę Podstawową w Jastrzębi, gdzie również w trakcie zajęć przypomniał uczniom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa na drodze i w towarzystwie Pana Dyrektora Pawła Kołodzieja rozdawał odblaski w ramach akcji „Świeć przykładem”.

 

Fotorelacja ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębi:

 

 

Trzecią szkołą, którą odwiedził Wójt był Zespół Szkół w Izdebniku, gdzie uczniowie uczestniczyli w spotkaniu na temat bezpieczeństwa na drodze. Pani Wicedyrektor Kornelia Maślanka-Gołąb przygotowała film, który przypominał jak prawidłowo zachowywać się na drodze. Wójt zwrócił uwagę, że jesienią i zimą dni są coraz krótsze i szybciej zapada zmrok, więc noszenie odblasków jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa pieszych na drodze. Na zakończenie spotkania Wójt Tadeusz Łopata wraz z Panią Dyrektor Teresą Łabędź rozdali dzieciom odblaski.

 

Fotorelacja z Zespołu Szkół w Izdebniku:

 

 

W czwartek 7 listopada w trakcie posiedzenia Gminnej Rady Seniorów Wójt Tadeusz Łopata rozdał odblaski członkom GRS. Przy tej okazji przypomniał o obowiązku noszenia odblasków i prosił o edukowanie również seniorów w tym względzie. Wójt przekazał również opaski dla członków Klubu Senior+ w Lanckoronie.

 

 

Uczniowie z klas II, III i IV ze Szkoły Podstawowej w Lanckoronie otrzymali od Wójta Tadeusza Łopaty odblaski w trakcie finału akcji „Odblaskowa szkoła”, podczas którego wszystkie klasy od I do VIII zebrały się na uroczystym apelu.Wszyscy uczniowie byli zaopatrzeni w odblaskowe elementy:  opaski, kamizelki i zawieszki. Dzieci oglądały scenki o bezpieczeństwie na drodze przygotowane przez uczniów poszczególnych klas oraz miało miejsce rozstrzygnięci konkursu plastycznego i konkursu na najlepsze hasło reklamujące noszenie odblasków.

 

Fotorelacja ze Szkoły Podstawowej w Lanckoronie: