Aktualności
akademie szkolne z okazji 11 listopada w izdebniku i lanckoronie

8 listopada 2019 roku odbył się w Zespole Szkół w Izdebniku uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na tę okoliczność została przygotowana piękna dekoracja, zaś każdy z uczniów i nauczycieli dopełnił swój odświętny strój pięknym kotylionem wykonanym w szkole. Gościem specjalnym na uroczystości był Wójt Tadeusz Łopata.

Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy uczniowie klas ósmych pod kierunkiem pani A. Kuchty i  pani J. Pitoń przygotowali uroczysty apel, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna.  Apel był okazją do wysłuchania wierszy, pieśni oraz poznania faktów historycznych dotyczących tej rocznicy. Po akademii złożyliśmy wiązankę kwiatów w barwach narodowych pod pomnikiem Izdebniczan poległych w obronie Ojczyzny. Młodsze dzieci ozdobiły go biało – czerownymi chorągiewkami.

 

Fotogaleria z Izdebnika:

 

 

 

„Żeby Polska była Polską” to hasło, które towarzyszyło uroczystej akademii szkolnej z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Lanckoronie. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali podniosłe przedstawienie o metaforycznej podróży Polski od stacji „niewola” do stacji „wolność”. Całość była przeplatana piosenkami w wykonaniu uczennic szkoły podstawowej. Uroczystej oprawy apleowi dodawała obecność pocztu sztandarowego. Delegacja uczniów wyruszyła ze zniczami pod pomnik „Wiara i Wolność”, aby oddać hołd wszystkim walczącym za Ojczyznę. W tym ważnym dniu całej społeczności szkolnej towarzyszył Wójt Tadeusz Łopata, który był pod wrażeniem spektaklu przygotowanego przez nauczycieli i uczniów. Apel zakończyło rozdanie nagród uczniom uczestniczącym w szkolnych konkursach.

 

Fotogaleria ze Szkoły Podstawowej w Lanckoronie: