Aktualności
65 Rocznica Ślubu w Skawinkach

Uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem św. Joachima w Skawinkach rozpoczęła obchody jubileuszowej 65 rocznicy pożycia małżeńskiego Państwa Teofili i Władysława Pająków.

Uroczystej celebrze przewodniczył O. Zbigniew Chaim z Zakonu Ojców  Redemptorystów oraz  Ksiądz Proboszcz Adam Szczygieł wraz z ks. Sibym.  Obecny był również Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata wraz z Przewodniczącym Gminy Ryszardem Frączkiem.

Po zakończeniu mszy zaproszeni goście udali się do remizy OSP w Skawinkach gdzie Wójt Gminy Lanckorona a zarazem kierownik Urzędu Stanu Cywilnego wręczył jubilatom oficjalne pismo z gratulacjami a także niewielki upominek. Z rąk przewodniczącego Rady Gminy małżonkowie otrzymali bukiet czerwonych róż a także życzenia i gratulacje z okazji 65 rocznicy małżeństwa.

Żelazne Gody Państwa Pająków to nie jedyna uroczystość tego typu na terenie Gminy Lanckorona w najbliższym czasie podobną uroczystość będzie obchodzić kolejna para, a w niedługiej przyszłości małżonkowie, którzy przeżyli z sobą 70 lat.