Aktualności
5. charytatywny rajd koguta przejechał przez Lanckoronę

4 czerwca 2021 r. od wczesnych godzin porannych po późne popołudnie przez lanckoroński rynek przejechało ponad 1000 zabytkowych aut biorących udział w 5. Charytatywnym Rajdzie Koguta. Celem rajdu było zbieranie funduszy na pomoc dla dzieci. Przy wjeździe na lanckoroński rynek był punkt kontrolny rajdu, a uczestniczy rajdu mogli wjechać na płytę rynku, zaparkować i skorzystać z atrakcji Lanckorony.

 

Charytatywny Rajd Koguta 2021 Oława – Zakopane wystartował 3 czerwca. W czwartek uczestnicy jechali z Oławy do Krakowa, a w piątek dotarli do Zakopanego. W sobotę jechali dookoła Tatr przez Słowację. Wieczorem odbyło się oficjalne zakończenie rajdu. W tym roku podczas rajdu udało się zebrać ponad 500 tys. zł. Jak przekazali organizatorzy – 35 tys. zł będzie przeznaczone na budowę studni w Afryce, pieniądze trafią też do 62 chorych dzieci oraz 18 fundacji, które otrzymają po 58 tys. zł.

 

 

Wójt Tadeusz Łopata dziękuję Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Małgorzacie Dziadkowiec, pracownicom GOK: Pani Kornelii Dzidek, Pani Małgorzacie Mirek oraz Pani Jadwidze Florek, pracownicom Urzędu Gminy: Pani Ewelinie Targosz oraz Pani Paulinie Tomczykiewicz i praktykantom w GOK: Panu Michałowi Klasikowi i Panu Dominikowi Ryłko za sprawne zorganizowanie przejazdu rajdu.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: