Aktualności
40-lecie Koła Łowieckiego „Myśliwiec”

Uroczystą polową Mszą św. i poświęceniem nowo wybudowanego domku myśliwskiego w Izdebniku Koło Łowieckie Myśliwiec uczciło 40-lecie powstania w sobotę 6 listopada 2021 r. Na uroczystość przybyła delegacja Koła Łowieckiego „Jarząbek” z Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z pocztem sztandarowym. Liczący 70 lat „Jarząbek” jest blisko związany z „Myśliwcem”. To z jego struktur wyodrębniło się 40 lat temu lanckorońskie Koło. Wraz z delegacja przybył Ks. Marcin Wolczko, który wraz z proboszczem parafii Izdebnik, ks. Andrzejem Gawendą odprawili dziękczynną Mszę św. na placu przed domkiem Koła Łowieckiego „Myśliwiec”. Oprawę Mszy św., a także dalszej części jubileuszu, wzbogaciły sygnały myśliwskie, odegrane na rogach przez sygnalistów Koła.

 

Na zakończenie księża poświęcili domek tak z zewnątrz, jak i wewnątrz. Gośćmi uroczystości, obok kolegów z Kalwarii Zebrzydowskiej byli m.in. łowczy okręgowy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego Bielsko-Biała Michał Jordan, wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, członek i przyjaciel Koła Bogdan Kowalcze i dyrektor GOK Małgorzata Dziadkowiec. Złożyli oni „Myśliwcowi” serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności na dalsze lata oraz gratulowali własnej, pięknej siedziby.

 

Wszyscy uczestnicy jubileuszu zostali zaproszeni na poczęstunek z kuchni myśliwskiej i mieli okazję zwiedzić nową siedzibę KŁ Myśliwiec, która powstała wspólnym wysiłkiem i pracą członków Koła. Nad wspaniałym przebiegiem jubileuszu czuwał zarząd Koła – prezes Andrzej Bisping, łowczy Tomasz Cora, skarbnik Mariusz Kotarba i sekretarz Hubert Skupień, wspomagani przez żony i zaprzyjaźnione gospodynie.