Aktualności
1 sierpnia 2020 r. o godz. 17:00 dźwięk syren upamiętni 76. Rocznicę wybuchu powstania warszawskiego

Dla upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, a zarazem w ramach wojewódzkiego treningu systemu alarmowania w sobotę 1 sierpnia 2002 r. o godz. 17.00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy emitowany przez syreny (ciągły dźwięk trwający trzy minuty).

 

 

To właśnie 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17:00 wybiła godzina „W” i Polacy chwycili za broń i stanęli do walki z okupantem niemieckim w Warszawie – Cześć i chwała Bohaterom!

 

 

 

Jednocześnie przekazujemy, że w związku z sytuacją epidemiczną program uroczystości obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego został ograniczony i przedstawia się następująco:

– godz.17.00 – uczczenie minutą ciszy godziny „W”, Rynek Główny w Kakowie przed Bazyliką Mariacką,

– godz. 17.02 – msza św. w Bazylice Mariackiej w intencji Ojczyzny i poległych Żołnierzy (pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego).

 

Osoby zamierzające uczestniczyć w uroczystościach proszone są o zachowanie zasad obowiązujących w związku z epidemią koronawirusa, a w szczególności o zachowanie dystansu lub zakładanie maseczek zakrywających usta i nos (obowiązkowo w kościele).