Aktualności
1 100 000 zł dotacji dla Gminy Lanckorona

Wójt Gminy Lanckorona informuje o kolejnej dotacji dla Gminy Lanckorona przyznanej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1 100 000 zł.

 

Dotacja obejmuje realizację dwóch zadań:

 

  • budowę parkingu w Izdebniku – 600 000 zł

Inwestycja polega na budowie parkingu dla samochodów osobowych w miejscowości Izdebnik i polegać będzie na utwardzeniu terenu betonową kostką brukową wraz z wykonaniem odwodnienia. Szacuje się, że powstanie około 50 miejsc postojowych.

 

  • budowę świetlicy wiejskiej w Podchybiu – 500 000 zł

Inwestycja polega na budowie świetlicy wiejskiej w miejscowości Podchybie. W świetlicy będzie się znajdowała sala posiedzeń, biuro sołtysa oraz rady sołeckiej, kuchnia oraz sanitariat. Projektowana świetlica będzie budynkiem parterowym niepodpiwniczonym o konstrukcji murowanej, z dachem dwuspadowym konstrukcji drewnianej.

 

„Chciałbym serdecznie podziękować za otrzymaną dotację Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Wojewodzie Łukaszowi Kmicie oraz Posłowi Filipowi Kaczyńskiemu. Obie inwestycje, na które otrzymaliśmy fundusze były długo wyczekiwane przez lokalną społeczność, tym bardziej cieszy mnie, że dzięki wsparciu rządowemu będzie możliwa ich realizacja” – mówi Wójt Tadeusz Łopata.