Aktualności
e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści


We środę, 16 maja, odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lanckoronie spotkanie partnerskie dotyczące realizowanego na terenie gminy projektu pt.
„e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych placówek samorządowych oraz osoby prowadzące projekt na terenie gminy. Rozmawiali oni o przyszłości projektu oraz o korzyściach płynących z niego dla mieszkańców Lanckorony.

 

Czym jest projekt „E-mocni”?

 

Przedsięwzięcie jest serią szkoleń realizowanych dla mieszkańców ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Projekt prowadzony jest na terenie 101 gmin w całej Polsce. Jedną z wybranych gmin jest Lanckorona.

 

Jaki jest cel projektu „E-mocni”?

 

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności korzystania z Internetu, w tym
z e-usług publicznych. Będziemy oferować osobom zainteresowanym szkolenia, kursy e-learningowe oraz webinaria. Mieszkańcy, którzy nie potrafią korzystać
z komputera i Internetu oraz ci, którzy korzystają z nich w niewielkim stopniu, będą uczestniczyć w średnio 14-godzinnych szkoleniach związanych z najbardziej przydatnymi e-usługami, obsługą komputera i bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

 

Kto może się zgłosić do projektu i ile trzeba zapłacić za udział?

 

Do projektu zapraszamy każdego dorosłego mieszkańca gminy Lanckorona, który czuje potrzebę poszerzenia swoich umiejętności cyfrowych. Szkolenia
dla uczestników są całkowicie bezpłatne.

 

Gdzie są prowadzone szkolenia i jak można się zgłosić?

 

Szkolenia prowadzone są w szkołach w Izdebniku i Lanckoronie, a wkrótce także
w Jastrzębi i Skawinkach. Chęć udziału można zgłosić osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lanckoronie u Pani Moniki Zając lub telefonicznie  u Pani Katarzyny Przeciszowskiej Tel. 501 818 884.

 

Projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” jest realizowany przez partnerstwo
w składzie:  Fundacja Aktywizacja (Partner Wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.